Panie Blokserze!

Panie Blokserze!

zapiskispekulanta

1. Szukanie elementów spólnych pomiędzy UE i USSR jest jak porównanie krzesła do krzesła elektrycznego. Jak Pan bardzo chce, to ja Pana nie będę przed tym bronił- Pański problem.

Pańska wiara w wyższość eurosocjalizmu nad bolszewizmem jest powalająca, ale nie znaczy, że ją podzielam. Jeśli socjalizm narodowy jest lepszy od bolszewizmu, to ma Pan rację, jednak ja tego poglądu również nie podzielam.

2. Nie pisałem nigdzie, że Ire przystąpiła do Wspólnoty w latach 90-tych, co mi Pan zawzięcie imputuje. Opisałem jedynie splot przyczyn, które doprowadziły do długoletniej prosperity, która powinna być obiektem naszej (polskiej) zazdrości i dążności.

Jeśli Irlandia należała do Wspólnot Europejskich przed latami 90., zaś cud gospodarczy zaczął się właśnie w tych latach, to wiązanie tych zjawisk jest nieuprawnione logicznie. To chciałem, aby Pan dostrzegł. Ja Panu niczego nie imputuję, tylko wskazuję na błędy w argumentacji.

3. Co do powodów amerykańskich inwestycji w Ire, to pewnie ma Pan na myśli znaczącą mniejszość irlandzką w USA, która powróciła do kraju. Jeśli Pan to wie, to pewnie również wie o tym, że amerykanie (ani nikt inny rozsądny) nie inwestuje z powodów sentymentalnych, ale czysto egoistycznych. Nie wyobrażam sobie innego podejścia- USA zobaczyło w Ire możliwości do pomnożenia kapitału i to robi. Gdy pojawiły się inne możliwości, to przenoszą fabryki poza Ire i tyle (patrz Dell z Limerick do Łodzi)

Jak Pan widzi, nie o mniejszość irlandzką w SZA chodziło mi…

4. Porównanie wyborów w Polsce (czyli od ściany do ściany, od lewa do prawa) z ciągłym, kilkunastoletnim poparciem pro-gospodarczej partii w Ire jest, moim skromnym zdaniem, fałszywe. proszę przemyśleć argumentację.

Porównywać można wszystko. Podobno złodziej i profesor uniwersytecki mają siedem, czy dziewięć cech wspólnych. A w Polsce jest odbijanie się od lewej do lewej, konsekwentnie anty rynkowo, więc podobieństwo jest… :)

5. Pomijam milczeniem epitety- wystawiają one opinię temu, kto je używa.

(mimo wszystko) pozdrawiam

kułak i spekulant

Też pozdrawiam

PS. A z prawdą to było tak:
1. świnto prowda;
2. tyż prowda;
3. g…no prowda.


Irlandzki sprzeciw By: amaksymowicz (34 komentarzy) 13 czerwiec, 2008 - 22:44